ZO OSŽ Slovácko
Logo OSZ JPG1.jpg

PřihlášeníJak je smutné utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř.

Oscar Wilde

Domů
Mám sen...
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Čtvrtek, 10 Červenec 2014 21:50

I have a Dream... Tak začínalo slavné kázání Martina Luthera Kinga, kterým zahájil sérii nenásilných akcí za práva černochů a proti rasové segregaci v šedesátých letech. Jeho sen se splnil, ač on už u toho nebyl. Asi každý máme své sny a představy o budoucnosti. Když jsem v devadesátých letech začínal v odborech, měl jsem sny o tom, že povedeme se zaměstnavatelem slušný dialog, kde dojdeme nějakého slušného řešení. Bohužel prvobytně kapitalistická společnost měla asi jiné sny, čímž jsme skončili u několika stávek a jiných nedohod.

 

 
Naši zástupci ve výborech nejnižší úrovně
Napsal uživatel Jožka Matůšů   
Pátek, 07 Březen 2014 18:53

Chtěl bych vám jen připomenout kdo vás zastupuje za naši ZO OSŽ v odborových výborech a na koho se obracejte s problémy ze svých pracovišť pokud se neobrátíte přímo k nám na ZV.

 
Když z dýně ananas neuděláš
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Středa, 04 Prosinec 2013 16:50

Aneb - z jisté hmoty nelze uplést bič. Tak nějak bych mohl stručně charakterizovat druhé, a zatím poslední zasedání Republikové rady řízení provozu. Hlavním bodem programu byla diskuse o dalším směřování kolektivního vyjednávání v SŽDC. Postoj zaměstnavatele hájil statečně ing. Pavel Koucký, možnosti zaměstnanců nastínili naši kolektivní vyjednavači.
Pro případ možného neukončení kolektivního vyjednávání do konce roku, hodlá zaměstnavatel předejít určitému právnímu vakuu, které jsme již jednou poznali, a na dalším jednání předloží k projednání nebo odsouhlasení potřebné dokumenty. Předpokládám, že to bude zbytečné, ale kdo je připraven, není překvapen. První dokument se jmenuje 10. změna PKS SŽDC, která by prodloužila stávající kolektivku na následující rok, druhým je opatření generálního ředitele, které by mělo upravit pracovní vztahy, které jinak řeší kolektivka. Že v tom případě můžeme očekávat rozličné restrikce je nabíledni.

Za další je naprosto zřejmo, že i mnou omílaná formulka: Co se vaří, není k jídlu, platí i zde, a tak s dovolením na další ochutnávku pozvu jen přihlášené registrované návštěvníky stránek.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 28
 
Dnes je 19.10.2019 a svátek má: Michaela
Zítra slaví : Vendelín
A na pozítří se těší : Brigita

Template BLACKPIPES © by Mont-Bit International